WAPová verze Blesk.cz

Naše společnost na počátku roku 2007 obržela výzvu v podobě vytvoření mobilní verze nejčtenějšího bulvárního deníku v ČR, titulu Blesk.cz vydavatelství Ringier. Se společností Ringier nás pojí úzké vztahy. Na počátku naší spolupráce jsme připravili k užití content delivery platformu, která byla úspěšně nasazena v regionálních pobočkách vydavatelství v ČR, Slovensku, Maďarsku a Rumunsku. Nyní pro společnost Ringier kromě provozování mobilních verzí zajišťujeme nabídku zábavního mobilního obsahu, printové vizuály pro prodej mobilní zábavy a další související služby.

Představení společnosti Ringier

Ringier ČR je vydavatelství s největším počtem čtenářů na českém trhu. Tituly společnosti čte více než 3,9 milionů z vás. Ringier je jasnou jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 37% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier ČR zatím na třetím místě. Ringier ČR je součástí švýcarské vydavatelské skupiny Ringier AG. Ta je kromě České republiky aktivní také ve Švýcarsku, Německu, Maďarsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, v Číně, Indii, Indonésii a Vietnamu.

Součástí portfolia vydavatelství Ringier ČR je 16 tištěných deníků a časopisů a 7 internetových serverů. Kromě toho vyvíjí společnost řadu dalších mediálních aktivit.


Představení projektu Blesk.cz

Deník Blesk byl založen v roce 1992 a od roku 2002 je nejprodávanějším a nejčtenějším celostátním deníkem v České republice. Blesk je barevný deník nové doby nevyhýbající se žádným tématům a přinášející přehledné aktuální zpravodajství, zajímavosti a senzace z domova i ze světa doplněné rozsáhlým obrazovým materiálem. Pravidelně se věnuje servisním tématům jako je cestování, zdraví, vše pro ženy, auto-moto, vzdělávání a bydlení, které jsou plné rad a doporučení. Sobotní příloha je souhrnem nejzajímavějších událostí týdne ve společnosti. V pátek vychází se suplementem Blesk magazín.Cíl projektu
Cílem spolupráce vydavatelství Ringier a naší společnosti MicroMedia bylo vytvoření mobilní verze k existujícímu online titulu tak, aby služba byla funkční na maximálním počtu mobilních telefonů a přitom nabízela dostatečný uživatelský komfort. Součástí zadání bylo také vytvoření specifických sub-verzí pro každého ze tří českých mobilních operátorů, reflektující jejich specifická guidelines. MicroMedia se ujala rovněž úkolu zařazení služby do mobilních portálů operátorů. Pomáháme rovněž v oblasti self-promotion a pro společnost Ringier provozujeme rovněž emulátor služby na adrese: www.micromedia.cz/emulator/blesk.

Fáze vývoje
Po vyjasnění záměru a cíle spolupráce naše společnost navrhla základní uživatelské schéma. Po jeho schválení jsme předložili několik design návrhů z nichž si Ringier zvolil zdravý kompromis mezi rychlým načítáním stránek a působivou grafikou. Důraz byl dán také na zachování společných prvků s internetovou předlohou. Po designové fázi technická oddělení obou smluvních strán si vydefinovala komunikační protokol, kterým Ringier předává svůj obsah do systémů MicroMedia. Za nosný protokol byl zvolený jednoduchý XML protokol updatovaný několikrát denně. Následovaly praktické testy a po jejich úspěšném zvládnutí
MicroMedia zajistila zalinkování služby do nabídky všech tří českých mobilních operátorů.

  

 Lenka Fialková (Ringier) říká: MicroMedia je pro nás dlouholetým strategickým partnerem v oblasti mobilních technologií. Jsme přesvědčeni, že WAPová verze deníku Blesk patří k nejzdařilejším mobilním službám této kategorie.

czech | english
klasická verze
© MicroMedia s.r.o.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.